Loader

Facelifted Nissan Qashqai üretimi Sunderland’da Resmen Başlıyor!

Facelifted Nissan Qashqai üretimi Sunderland’da Resmen Başlıyor!

Nissan Sunderland fabrikasında resmen ilerleyen güncellenmiş Nissan Qashqai SUV üretimi

Nissan , şirketin Sunderland tesisinde yeni Qashqai üretimine başlandığını açıkladı . Başlama, Japon şirketin Avrupa Birliği’nden ayrılmak için oylamadan sonra tesisini yeniden yerleştireceği endişelerini taşıyor.

Qashqai, İngiltere’de bugün inşa edilen en popüler otomobil ve 2007’de piyasaya sürülen ilk modelin satışa sunulduğu andan 2.8 milyona çıktı. £ 53m, geçen yıl Nissan’ın İngiltere tesislerine ek üretim kapasitesi eklendi ve kuzey doğu fabrikasına eklendi.

Nissan

Hükümet, Nissan CEO’su Carlos Ghosn’a geçen yılın ekim ayında “destek ve teminatlar” sunmak zorunda kaldı ; marka İngiltere’ye daha fazla yatırım yapamayacağını söyledi. Ghosn, eğer herhangi bir ticaret tarifesi uygulanırsa, hükümetin tazminat ödemesini garanti altına aldığını iddia etti.

Yeni Qashqai ayrıca elektrikli kurar 2014 Nissan başlatılan ikinci nesil otomobil, güncellenmiş bir versiyonu Leaf ve JukeSunderland, artı Infiniti Q30 ve QX30

Nissan Qashqai 2017

Qashqai, düşük gürültü seviyeleri ve açık güçlülükler olarak ortaya çıkan sürüş konforuyla iyi bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Elleçleme sınıfta en keskin değildir, ancak sahiplerinin çoğu bundan çıkmaz. Ekonomi, en yeşil aile boyundaki arabalara rakip olan 74 mpg 1.5-litre dCi ile iyi.

İçinde geniş ve yapım kalitesi iyi, ancak tasarım bugünlerde en ilginç değil. Eski Qashqai + 2 yedi kişiliklerini hatırlayanlar mevcut Qashqai ile hayal kırıklığına uğrayabilir, çünkü sadece beş kişiliktir.İki koltuk daha, alıcılar bunun yerine büyük Nissan X-Trail doğru bakmak gerekir.

 

Qashqai, 2017 yılı için güncellendi; yenilenmiş bir tasarım, iç kalitede iyileştirmeler ve yeni ekipmanlarla. Yeni high-end trim seviyesi onu daha fazla upmarket iterken, yol sürüşleri için de küçük revizyonlar var.

nissan qashqaiQashqai, Almera ve Primera’nın yerine geçerken, Nissan’ın konvansiyonel otomobil serisini ortadan kaldırırken, Pulsarhatchback’le bu yana katıldı . Bununla birlikte, Qashqai’nin daha popüler bir araç olduğu açıktır. Qashqai’nin başarısı, Nissan’ın öncü Juke biçiminde daha küçük bir çapraz geçiş başlattığını , yedi koltuklu versiyonun ise X-Trail adını alması ve bu süreçte Nissan’ın daha sağlam SUV yerine geçmesi gerektiğini gördü .

 

Mevcut beş iyi donanımlı kaplama var: Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna ve yeni amiral gemisi Tekna +. Tüm modellerde Bluetooth, LED gündüz farları, cruise kontrol, ön ve arka park sensörleri ve otomatik uzun far bulunur. Acenta, otomatik ışıklar ve silecekler, iklim kontrolü, ortam iç lambaları ve 17 inç jantlar eklerken N-Connecta, akıllı telefon uygulamaları ve ters kamera ile Nissan Connect yedi inç dokunmatik ekranlı sat nav ile birlikte geliyor. Tekna modelleri panoramik cam tavan, elektrikli hafıza koltukları, Bose ses sistemi ve 3D kapitone deri kazanılan Tekna + modelleri ile tavan rayları, ısıtmalı deri koltuklar, 360 derece kamera ve kendinden park etme özelliğine sahiptir.

 

Bir Cevap Yazın

Top