Loader

Yeni Audi Q4 Ve Q8 Ne Zaman Gelecek ?

Yeni Audi Q4 Ve Q8 Ne Zaman Gelecek ?

Audi Q SUV serisi Q4 ve Q8 ile birlikte dahada büyümeye gidecek. Herşey ayarlandı bakalım tarih ne zaman ?

Yeni Audi Q4’ün çıkış tarihi?

Yeni Audi Q serisinin en geniş alanına baktığımızda, her zevke ve kişiliğe uygun bir SUV bulunduğunu düşünmek kolay olacaktır. Ancak Audi, yenilik yapmayı asla durdurmaz ve stil ve teknolojinin en üst noktasında kalmasını sağlamak için seriyi daha da genişletmeyi planlıyor.

Sırada ne olabilir? Audi Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler bize gelecek olanın bir göstergesi oldu: “2019 yılına kadar başarılı Q ailesini iki yeni konseptle genişleteceğiz  Audi Q8 ve Audi Q4” dedi.

Yeni Audi Q4, 2019’a kadar görülemeyecek, ancak Audi, Pekin Motor Show’da açıklanan TT Offroad konsepti ile otomobilin stiline güçlü bir ipucu verdi. Şov aracının isminin de belirttiği gibi, Audi’nin ikonik TT’sini ve Q modelini bir araya getirerek kompakt bir yardımcı araç (CUV) oluşturuyor.

Coupe tarzı, alçak tavanlı silüeti bulunan Audi Q4, Audi Q3 ve Q5 arasında konumlandırılacak ve SUV’nin tüm hava koşullarını ve pratikliğini feda etmeden daha sportif bir görünüm isteyenlere hitap edecektir.

4. çeyrek için planlanan güç aktarma organı veya teknolojisi hakkında pek az şey biliniyor ancak şirket, pil gücünü ya melez ya da tam EV olarak, seçeneklerden biri olarak vereceğini ima etti. Audi Q4’ün üretimi Audi Hungaria’da tamamen yeni bir çizgi ile başlayacak.

Coupe / SUV teması, Audi’nin üst düzey modelleri için yeni bir segment açmayı vaat eden Q8 ile devam edecek. Adından da anlaşılacağı gibi, Q7 serisinin üstünde oturacak ve alanı, duygusal tasarımı ve en yeni teknolojileri bir araya getirecek bir premium SUV olmuş olacak.

yeni audi a4 - q8
yeni audi a4 – q8

Yeni Audi Q8’in çıkış tarihi?

Q8 de bir konsept otomobil olarak önizlendi. Bu kez 2017’de Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) açıklandı ve anında O ANIN otomobili olarak selamlandı.

Konsept, beş metre uzunluğun üzerinde bir kesitte, lüks bir salonla aynı boyutta ancak dik duruş sayesinde yolcular ve bagajlar için daha fazla alan sunuyor.

İçerde, bir ‘kontrol konsepti’, geniş dokunmatik ekranlar, Audi sanal kokpit enstrüman panelinin genişletilmiş bir versiyonu ve bir head-up ekranı kullanıyor. İkincisi, akıllı güçlendirilmiş gerçeklik teknolojisini içeriyor – motor endüstrisinde bir ilk.

Q8 konsepti ayrıca sunulacak olan güç aktarma organlarına da ima ediyor; Bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş, 17.9kWh lityum iyon pil ile tedarik edilen 3.0 litrelik bir TFSI benzinli motorla güçlendiriliyor. Birlikte 440PS ve 700Nm tork üretiyorlar ve yine de araba saf elektrik enerjisiyle 37 km’lik yol kat edebiliyor.

Audi, ilk Q8’in 2018’de bir süre satışa sunulacağını söyledi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, bize yorumlarda bildirin lütfen. 

Bir Cevap Yazın

Top