Loader

Yeni Jaguar E-Pace SUV: Çıkış Tarihi Ve Tüm Ayrıntıları!

Yeni Jaguar, Audi Q3’ü zorlayacak yeni Jaguar E-Pace ile SUV sunumunu hızlandırıyor. Tüm ayrıntılar, video ve resimler …

Yeni jaguar’ı Yıllarca beklersin , sonra üçü hızlıca art arda gelir. Bir yıl kadar önce F-Pace’in geldiğini, bu süreçte Auto Express ve Yılın Dünya Otomobil Ödüllerini kazandığını anlattı . Daha sonra , geçen yılki LA Show’da açıklanan çarpıcı Jaguar I-Pace elektrikli SUV konseptini gördük  ve önümüzdeki yık satışa çıkacak.

Ancak sergi salonlarına çıkmak , yeni Jaguar E-Pace olacak ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde F-Pace’in altına dizilmiş ve 2018 yılının ilk aylarına 28.500 pound’dan başlayan fiyatlarla ulaşacak.

Yeni Jaguar Hakkında Tüm Bilgiler

E-Pace ayrıca birkaç ilkin müjdesini veriyor: İngiltere’nin dışında kurulacak ilk Jaguar olacak (Magna Steyr’in Graz, Avusturya’daki tesisinde). Ayrıca X- Type’tan bu yana ön çekişle birlikte kullanılabilen ilk Jaguar .

Yeni jaguar e-pace
Yeni jaguar e-pace

Yeni Jaguar: Boyutları ve detayları

Jaguar, iç ve dış tasarımda açıkça görülen F-Type spor otomobil referanslarına sahip bir bebek F-Pace olarak pigeonholed olmamak için E-Pace için istekli .

Jaguar’ın Baş Tasarımcısı Ian Callum, “F-Type’la olan ilişkinin daha belirgin olmasını istedim” dedi.

Bununla birlikte, dahili olarak E-Pace, arabanın F-Pace ile olan ilişkisine ima eden “yavru” olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda, öncüsü kenarında küçük bir grafikle, bir anne Jaguar’ı yavrusu tarafından takip ediliyor, bu da gölcük aydınlatmasında da kullanılıyor.

Yeni jaguar e-pace
Yeni jaguar e-pace

Ancak E-Pace, F-Pace gibi cesur, geniş bir ızgaraya sahipken, daha dik olan tüm LED ön farlar, yeni SUV’ya kendine has bir görünüm kazandıran F-Type tarzında daha fazladır.

“Bizim zorluk, pratikte bu tür araçlarda önemli olan tüm gerçekleri kabul etmek ve güzel bir tasarıma soktuğumuzdu. Tüm arabalarımızda karakter istiyoruz, “dedi Callum.

Boyut olarak E-Pace 4.4 metre uzunluğunda – Audi’nin üçüncü çeyreğine benzer ; ancak daha hızlı tavan çizgisi ile daha düşük seviyede. Callum, “Süpürülüp giderek duran tavan çizgisi, şekle biraz hız kazanıyor” diyor, “Kapılardaki kesilmiş grafikler tarafları kopararak.”

“Aracın sersem olmalı iken de gevrek yüzey üzerinde çok çalıştık.”

O haunches mühendislik için görünüşte zordu, ama E-Pace’in kompakt, sportif duruşuna katkıda bulundu. Arka camın hemen altındaki numara plakası çevresindeki geri çekilen keskin hatlarla yapılan arıtma da olduğu gibi. Arka farlar, mevcut Jaguar serisinde yer alan yuvarlaklardan ziyade akıllı yeni bir şık grafik özellik taşıyor – gelecekteki modellerde tekrarlanacağı bir şey.

Yeni Jaguar E-Pace: içi ve Teknolojisi

Kabin, F Tipi temasını takip ediyor. Callum, “Çok şey, değerli olduğunuzu hissettiren, yeterli bir parlaklığa sahip bir spor otomobiline dayanıyor” dedi. Orta konsolun yanındaki yolcu için, F-Tipinde olduğu gibi 360 derece kapmak kolu var, ancak çizginin kendisi daha fütüristik.

Yeni jaguar e-pace
Yeni jaguar e-pace

Sürücü 12.3 inç TFT dijital gösterge paneli ve bir yukarıdan-yukarı gösterge belirleyebilirken, tüm modellerde standart olarak infotainment sistemi için merkezi bir 10.2 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Jaguar, Jaguar’ın Apple CarPlay veya Android Autobağlantılarından ziyade Jaguar’ın InControl Pro paketleri ve uygulamaları ile yapması gerekecek – ki sonunda, Jaguar söz veriyor. İklim kontrolü için döner kumandalar kendi LED ekranlarını kullanıyor ancak Jaguar’ın yükselen döner dişli seçicisini kullanmak yerine bir spor sopa değiştiricisi var.

Sadece iç detay kalitesine değil, aynı zamanda pratikliğe de dikkat gösterildi. “Müşteriler, kullanımı kolay arabalar ister” diyor Callum. İki ön koltuk arasındaki süzülen saklama alanı terbiyeli büyüklükte bir çanta için yeterince büyükken, bu nedenle büyük kapı cubbies büyük su şişeleri tutacak.

Ve diğer pek çok SUV’da olduğu gibi, kapıların da aracın altına doğru açılması, içeriye girip çıkınca pantolon bacaklarınızın arkasındaki kirli eşyaları temizlemeyeceksiniz.

Yeni Jaguar E-Pace: Şasi ve motorlar

E-Pace Avusturya’da (ve nihayetinde o pazarda Çin’de) kurulabilir, ancak Merseyside’daki Halewood’da yapılan Range Rover Evoqueve Land Rover Discovery Sport ile çok fazla paylaşıyor . Yeni araba, bu modellerin D8 platformunun değiştirilmiş bir versiyonunda oturuyor ancak 2,681 mm’ye kadar uzatılan daha uzun bir dingil mesafesine sahip.

Wilkins, E-Pace’e bir Jaguar hissi verildiğini de vurgulamak istiyor: Configurable Dynamics teknolojisi, gaz kelebeği, direksiyon ve şanzıman ayarlarını kişiselleştirme imkânı sağlarken, Active Driveline ve tork vektörleri, Tekerlekten çekiş. Direksiyon da çok yoğun şekilde yapılandırıldı.

Yeni jaguar e-pace
Yeni jaguar e-pace

Enine monte edilen motorlarla E-Pace, Jaguar Land Rover’ın dört silindirli, 2.0 litrelik, manuel veya dokuz vitesli otomatik şanzıman bulunan Ingenium ailesinden bir motor sırası ile önden çekişli olarak da satışa sunulacak.

150PS, 180PS ve 240PS çıkış dizelleri veya 249PS veya 300PS’lik bir çift benzinli turbo motor seçeneği var. En az güçlü dizel yakıt 124g / km CO2 çıktığını, 300PS benzin ise E-Pace’i 0-60 mph’den sadece 5.9 saniyede alıyor.

E-Pace’in melez veya takılı modellerle elektrifikasyonunun belirtisi yok – I-Pace bunu 2018’de Jaguar’ın serisine getirecek ve aynı Avusturya fabrikasında inşa edilecek. Bununla birlikte, kaput ve yan paneller için alüminyum kullanımı, hafif süspansiyon bileşenleri ağırlık azaltmaya ve verimliliği artırmaya yardımcı olur – Wilkins, 1700kg’lık bir başlangıç ​​ağırlığı sözü etti.

Yeni Jaguar’ın Fiyatları

Jaguar’ın S, SE ve HSE modellerinde yüksek ekipman sayısı vaat ettiğinde, R-Dinamik model tercih ederseniz daha sportif bir görünüm elde edersiniz.

Ve bu trend trendiyle olduğu gibi, önümüzdeki yılın başlarında, bol miktarda set ve giriş seviyesi iki tekerleğin de üstünde bir fiyatla ürün yelpazesinin en üstünde yer alan First Edition modeliyle başlıyor. Arabanın 28.500 sterlini çıkartın. E-Pace İlk Sürüm alıcıları üç farklı renk arasından seçim yapabilecek ve E-Pace serisinin geri kalanı 11 farklı renkte olacak.

ikinci el araç garantisi olarak sizinde fikirlerinizi merak ediyoruz. Lütfen yeni jaguar hakkındaki düşüncelerinizi yazın bize.

Bir Cevap Yazın

Top