Loader

Yeni polo 2017 model motor özellikleri ve resimler karşınızda!

Yeni polo şimdi karşınızda!  Şimdiye dek olduğundan daha büyük ve daha güzel.

Yeni polo volkswagen  , tamamen yeni, altıncı nesil Polo’yu resmen açıkladı. Polo, daha olgun bir tasarıma, önemli boyutlarda büyüme ve yeni motor serisine sahip olan  Ford Fiesta  ve  Seat Ibiza’yı  bu yıl satışa çıkarken geride bırakabilir.

Mevcut Polo  olay yerine ilk geldiğinden bu yana tam bir sekiz yıl geçmiştir , bu yüzden büyük değişiklikler mütevazı dış güncellemenin arkasına saklanıyor. Yeni araç, yeni İbiza ve Audi A1  ve  Skoda Fabia’nın gelecek sürümleri ile paylaşılan yeni bir VW-Group küçük araba platformunda oturuyor. Bu platform, ‘MQB A0’ olarak adlandırılıyor.

Yeni Polo
Yeni Polo

Yeni Polo Özellikleri

Yeni polo supermini  , yükseklik hariç her boyutta büyümüştür: 4,053 mm uzunluğunda, 81 mm daha eskidir ve 90’ların sonundaki Mk4 Golf’ten biraz daha kısa. Ayrıca 69mm genişliğindedir ve yolcu alanlarında büyük ölüde iyileşme olduğu iddia edilen dingil tabanına 94mm eklenmiştir; Önyükleme kapasitesi 280 litreden 351 litreye yükselir. Ayrıca, bu kez sadece beş kapılı olarak sunulacak; üç kapılı satış azalıyor dolayısıyla eksplore.

VW’nin tasarım lideri Klaus Bischoff, yeni Polo’yu “etkileyici bir tasarıma, kompakt, sportif, daha temiz ve markanın menzilinde benzersiz” bir yapıya sahip olduğunu açıklıyor. Kaslı ön uç görünümü, arkadan önceki daha kare kenarlı iken, C-şekilli LED gündüz koşu ışıklarının aralıkta standart olarak takılmasından yararlanmaktadır. Sportif R-Line modelleri tıkalı hava girişleri, arka difüzör ve çatı spoyleri kazandırır. Artan renk seçenekleri ve yeni alaşım jant tasarımları, özelleştirme kapsamını geliştirir.

Yeni Polo İç Özellikleri

İçinde, hem kabin alanındaki büyümenin yanı sıra Volkswagen, kalite ve teknolojinin yeni boyutlara ulaştığını iddia ediyor. “Dijital dünya için yapılandırılmış” düzen, düzene göre 6.5 ila 8 inç arasında değişen yeni bir cam dokunmatik bilgi-eğlence sistemi tarafından yönetilen üst çizgiyi görüyor. Polo’ya yeni gelen VW’nin Aktif Bilgi Ekranı, yakın zamanda piyasaya çıkan  Golf Mk7.5’ten daha net bir düzen ve yeniden tasarlanan direksiyon simidi kontrolleri ile güncellendi.

Yeni Polo
Yeni Polo

Ortam aydınlatması (en üst düzeydeki otomobillerde standart olması bekleniyor) ve çeşitli yumuşak dokunma yüzeyleri algılanan kaliteyi artırır. Çizgi ve onbir döşeme seçenekleri için 13 renk seçeneği bulunurken daha üst modellerde farklı çizgi desenleri bulunur.

İngiltere düzeltme seviyeleri ve fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak fiyatların günümüz modelinde £ 500 civarında artması bekleniyor. Almanya’da giriş seviyesi bir model 12.975 € ‘dan başlar (yaklaşık £ 11.300). 14 inç alaşımlar, hız sınırlayıcı, Yaya Algılama ve Ön Yardımcı ile Şehirde Acil Durumda Frenleme ile birlikte geliyor. Üst modellerde yer alan diğer özellikler arasında, uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü, tam LED farlar, uyarlanabilir amortisörler, panoramik sunroof ve kör nokta tespiti yer alıyor.

Yeni Polo 2017 Mpdel
Yeni Polo 2017 Mpdel

Yeni Polo Motor Özellikleri

Motor seçenekleri arasında, 65bhp 1.0 litrelik benzin, 95bhp veya 114bhp’ye sahip iki 1.0 litrelik turbos ve yakıt tasarrufu için silindir devre dışı bırakma özelliğine sahip daha büyük bir 148bhp 1.5-litrelik turbo yer alıyor. 80bhp ve 95bhp ile iki adet 1.6 litrelik TDI dizel standart aralığı tamamlıyor. VW aynı zamanda Polo GTI’yi de piyasaya sundu;   yeni ve genişletilmiş 2.0 litrelik bir TSI turbo benzinli motor 197bhp üretiyor.

Motora bağlı olarak beş ve altı vitesli manuel şanzımanlar ve bir yedi ileri DSG otomatik mevcuttur. Tüm Polos’larda standart olarak stop-start ve rejeneratif frenleme de gelecektir. Yeni Polo’ya yönelik İngiltere emirlerinin Ekim ayında başlaması ve teslimatların Ocak ayında başlaması bekleniyor.

ikinci el araç garantisi ekibi yorumlarınızı merak ediyor. Lütfen bize bildiriniz. Yeni polo hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

Bir Cevap Yazın

Top