Loader

Yeni Range Rover 2017 İncelemesi Detaylar Haberimizde!

Yeni Range Rover 2017 İncelemesi Detaylar Haberimizde!

Yeni range Rover’ın dokunduğu her şey altına dönüşüyor gibi görünüyor. Ancak ödül kazanmış bu başarı ve satış büyümesi ile uyacak her yeni lansman beklentisi büyümeye devam ediyor. Tamamen yeni Range Rover Velar , şirketin hala Midas dokunuşuna sahip olduğunu kanıtlayabilir mi?

Range Rover Evoque ve Range Rover Sport modelleri arasındaki Velar yuvaları ve aileye yeni bir görünüm getiriyor. Aracın kenarlarını saran ince LED başlığı ve arka lambaları, daha eğimli bir ızgara ve floş kapı kolları, Range Rover görünümünü günceller .

Önden aydınlatmadan uzun yan hava delikleri boyunca geriye doğru uzanan katlanma hattı gibi zarif ayrıntılarla temiz ve düzenli bir stildir. Ve tasarım direktörü Gerry McGovern’ın minimalist otomobil tasarımına, Mies van der Rohe’nin minimalist mimaride ne kanıtı olduğunu kanıtlıyor.

Land Rover, onu ‘indirgemecilik’ olarak adlandırıyor ve şimdiye kadar gördüğümüz en çarpıcı iç mekanlardan hangisinde daha belirgin. Geleneksel, temiz yatay çizgi orta konsoldan, tamamen yeni olan Touch Pro Duo bilgi-eğlence sistemine kadar uzanan merkezi bir kesit ile kesişir.

Yeni Range Rover
Yeni Range Rover

Bu ikiz 10 inç dokunmatik ekranlar hem bir sanat eseri hem de bir dehana dokunuyor. Kapalı olduğunda, floş siyah paneller minimalist iç mekan stilini ekliyorlar. Ancak araç açıldığında, paneller net, yüksek çözünürlüklü ekranlarla canlanır ve üst ünite sizi selamlamak için 30 derece öne doğru döner.

Alt ekranın altına entegre olan, kendi LED ekranlarına sahip iki büyük kadran ve bir orta ses düğmesi. Alt monitör, iki kadranın herhangi bir ayarda çalıştığı ısıtma ve havalandırma ile ileri Arazi Tepki sistemini denetler. Üst ekran, navigasyon, telefon ve ses sistemleri ile ilgilenirken her iki ekran da kullanımı kolaydır, bir kumandadan diğerine geçmek.

Hepsi çok güzel görünümlü dokunmatik ekranlar üretiyor ancak Land Rover’ın kullanışlı olmalarını sağlamadaki işi de ödedi. Bu, gerçekten sezgisel bir sistemdir ve akıllı telefonunuza bağlamak kolaydır. Araba rotalarınızı öğrenecek ve trafikten kaçınmak için bir öneri yapmak ya da bir park yeri bulmak için yardım ederken bir tane istemek durumunda bir araç içi WiFi hotspot var. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç Meridyen stereosu da var.

Hepsi iyi haber değil, – Land Rover (ve Jaguar), Apple CarPlayveya Android Auto’yu kullanmak istiyorsanız halen yardım edemiyor . Şirket, bu açıdan kesinlikle rakiplerinin gerisinde kalıyor.

Yeni Range Rover
Yeni Range Rover

Diğer motorlar arasında başka bir iki dizel bulunur: 2.0 litrelik 234 bhp yanı sıra 296 bg 3.0 V6. Üç benzinli versiyon var: 247 bg 2.0 litrelik dört silindirli, 3.0 litrelik V6 (yine 296 bhp ile) veya süper şarjlı 375 bg 3.0 litrelik V6 amiral gemisi.

SE şıklığındaki 234 beygir gücündeki dizelin aralığın tatlı noktası olabileceğinden şüpheleniyoruz, ancak şu an için, R-Dinamik SEÇ spesifikasyonunda, 70.530 sterline mal olan 3.0 litrelik dizelleri test ediyoruz. Güzel ve iyi donanımlı, ancak ucuz değil. İddia edilen 44.1 mpg ve 167 g / km CO2 ile çalışmak için pennere mal olmayacak.

Norveç’teki test güzergahımız otoyollardan yoksun. Bu yüzden, Velar’ın bir seyirde nasıl geçeceğini beklemek ve görmek zorundayız, ancak mükemmel derecede rafine edilmiş bir araba gibi görünüyor. Sertleştiğinizde kaputun altında bir V6 dizel olduğunu hafifçe fark edeceksiniz, ancak bu konuda. Daha büyük tekerleklerde ve lastiklerinizde biraz yol gürültüsü fark edeceksiniz, buna rağmen motorun sessizliği ve düşük rüzgar gürültü seviyesi aşağıdadır.

Yeni Range Rover
Yeni Range Rover

Performans iki ton ağırlığında bir araba için de geçerlidir. Almost, dizelini süperşarjlı benzinli modelden daha eğlenceli kılan 700 Nm torktan çektiği için 6.1 saniyelik 0-60 mph zamanından daha az. Gaz kelebeği yanıtı da iyi.

Velar, Jaguar F-Pace ile aynı şasiye oturuyor , ancak arabamıza hava süspansiyonu eklenmiştir. Velar hâlâ oldukça sağlam bir hisle karşı karşıyadır, ancak yumru ve delikleri küçümseyerek atmaktadır. Direksiyon, yeterince etli fakat hafif sıkıntılı bir yaklaşımla fırtınanın sürüşü vücut rulmanını sınırlamaya yardımcı oluyor.

Beklediğiniz gibi, bu araba off-road arazi yanıtı ayarlarında gelişmiş hile ile bir dizi, ele alınacak sahiplerinin büyük çoğunluğu çok daha başa çıkacak.

4.803 mm’de Velar F-Pace’den biraz daha uzunken 2.874mm’lik dingil mesafesi aynı. Range Rover’ın 632 litrelik bagaj marjinal Jag ‘650 litre aşağı olmakla yeni gelen iç kalite büyük bir aşama olduğunu.

Dik fiyatları göz önüne alındığında, biz Velar arka tarafındaki boşluk tarafından hayal kırıklığına uğradılar. Sürücü uzunsa yeterince gidecek kadar ileri geri plana ihtiyacımız – ve altı boyunda ya da daha iseniz gerekebilir – arkada diz oda lüks değildir. Aslında, bazı yeni süpermimlerden çok daha iyi değildir. Daha fazlasını bekliyorduk.

Anahtar özellikler

  • Model: Range Rover Velar 3.0 D300 R-Dinamik HSE
  • Fiyat: £ 70,530
  • Motor: 3.0 litre V6 dizel
  • Güç / tork: 296bhp / 700Nm
  • Şanzıman: 8 ileri otomatik, dört tekerlekten çekiş
  • 0-60mph: 6.1 saniye
  • En yüksek hız: 150mph
  • Ekonomi / CO2: 44.1mpg / 167g / km
  • Satışta: Şimdi

Yeni Range Rover ile ilgili düşüncelerinizi bize yorumda bildiriniz.

Bir Cevap Yazın

Top