Loader

Yeni Tesla Model 3 2018 Serisi!

Yeni Tesla Model 3 2018 Serisi!

Tesla Model 3’ün üretimi firmanın Fremont fabrikasında başladı ve gelecek sene güzel bir sürümü var.

Yeni Tesla Model 3 üretim hattına yeni başlamıştı, ancak Tesla’nın genel müdürü Elon Musk açık bir şekilde “P” performans varyantı  hakkında konuşuyor.

Lansmanda, Model 3 serisi iki model ile güçlendirildi. 220 km ve 310 mil aralığındaki iki arka tekerlekten çekiş seçeneği orta derecede performans spesifikasyonlarıyla sunuluyor. Tesla, bu iki otomobilin ,uzun Menzilli’ Model 3’ün daha hızlı olmasının 5.1 saniyede 0-60 mph’yi yönettiğini ve 140 mph’lik bir üst hızı bulduğunu iddia ediyor.

Heyecanla Musk, 2018 yılının ortasında line-up’ın yüksek performanslı bir Model 3 ile büyüyeceğini doğruladı. Tesla patronunun, şirketin giriş seviyesi otomobilinin sıcak bir sürümünü alacağını ilk kez söylemiş değil, Aksine onun üzerine belirli bir varış penceresi yerleştirir.

Başka ayrıntı veya spesifikasyon onaylanmadı, ancak Model 3’ün P modelinin daha büyük Model S’nin sıcak versiyonlarından sonra alacağı ve çift motorlarla donatılacağı ve bunun bir all-wheel-drive all-electric performansına dönüşeceği muhtemeldir.

Şimdilik, patron firmanın odak noktasının “Model 3 üretim cehenneminden çıkmak” olduğuna inanıyor. Tesla rakamlarına dayanarak, Tesla, Model 3 üretimi, California’daki Fremont’taki fabrikada tam hıza ulaştığında 400.000’den fazla sipariş emri alabilir.

Tesla Model 3: özellikleri ve bilgileri

2006’da Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın web sitesinde bir ‘çok gizli masterplan’ yayınladı. Bu detay azdı, ancak çığır açan elektrikli araba şirketi sıkıştı. Tesla, ‘düşük hacimli bir spor otomobili yaratacak, daha düşük bir fiyatla orta hacimli bir otomobil geliştirmek için bu parayı kullanacak ve bu parayı uygun fiyatlı, yüksek hacimli bir otomobil oluşturmak için kullanacaktı’ dedi. 

Tesla Model 3, ‘uygun fiyatlı, yüksek hacimli bir otomobil’. Model Sexecutive salon ve Model X SUV ile birlikte mevcut Tesla serisine katılıyor ve Tesla çalışanlarının ve müşterilerinin izleyicisine, Fremont, California’daki Tesla fabrikasının dışında düzenlenen özel bir etkinlikte gösteriliyor. İlk 30 müşteri Ella Musk’la gerçekleşen olayda Tesla Model 3’ünü topladı ve bugüne kadar 50 araba inşa edildi.

tesla model 3
tesla model 3

Resmi İngiltere fiyatları henüz açıklanmadı ve Model 3 giriş fiyatının İngiltere’ye geldiğinde £ 35,000’a yakın olacağı ve bu rakamın 4,500 £ eklenti otomobil hibesi ile düşürülmesi bekleniyor . Bu beyzbol figürleri Tesla Model 3’ü Avrupa kompakt yönetici otomobil pazarındaki hane halkı isimleriyle doğrudan rekabete sokuyor ve 31.000 markın üzerinde bir BMW 320d açılıyor ve  Audi’nin A4’ü , Jaguar’ın XE’si  ve  Mercedes C-Serisi’nin sevilenleri  geliyor. Benzer bir seviyede. Model 3 l , diğer saf elektrikli otomobillerin ve eklenti hibridlerin yanında daha da rekabet edebilir.  

tesla model 3
tesla model 3

400.000’in üzerinde bekleme listesiyle, alıcıların büyük çoğunluğu arabalarını almak için 2018 yılına kadar beklemek zorunda kalacaklar. Musk açıklığa kavuşturarak: “Bir Model 3 sipariş ederseniz, şimdi bunu gelecek yılın sonlarına doğru alacaksınız”. Bununla birlikte, İngiltere’deki müşteriler, sağdan direksiyonlu modellerin üretimi ile 2019 yılının başlarına kadar başlamak üzere beklemek zorunda kalacaklar. Tesla CEO’su, Model 3 için 2017 üretim programını hazırladı ve Tesla’nın küçük bir üretime başlamasını beklediğini belirtti. Ağustos ayında yaklaşık 100 otomobil toplu ve Eylül ayında 1500’in üzerine çıkıyor. Yılın sonuna gelindiğinde, şirket aylık 20.000 otomobil üretebilecek durumda.

Yeni Tesla Model 3 hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Top